Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy WORD w Lublinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony www.odtj.lublin.pl.
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Sekretariatu WORD — mailowo word@word.lublin.pl lub telefonicznie 81 74 61 739.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie nie posiada aplikacji mobilnych
1. Do posesji prowadzi 1 wejście od ulicy Grygowej przez bramę wjazdową. Wejście do budynku znajduje się na wprost od ulicy. Wejście jest na parterze z dużymi drzwiami, bez progów.
2. Przez wejście wchodzi się do szerokiego korytarza. Na lewo od wejścia znajduje się biuro obsługi interesantów wraz z poczekalnią. Po prawej stronie od wejścia wgłąb korytarza znajduje się sala szkoleniowa.
3. Na parterze na lewo od wejścia, za biurem obsługi znajdują się ubikacje w tym dla osób z niepełnosprawnościami, do których kierują widoczne znaki zamieszczone na ścianach.
4. Na prawo od wejścia znajduje się szatnia z kontrolą dostępu oraz pokój instuktorów nauki jazdy dostępny tylko dla pracowników.
5. Korytarze prowadzące do wszystkich pomieszczeń na parterze są szerokie i nie zawierają żadnych barier. Można swobodnie poruszać się po nich na wózku.
6. Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze. Do pomieszczeń na 1 piętrze gdzie znajdują się pokoje biurowe pracowników prowadzą schody, które nie są wyposażone w urządzenie umożliwiające samodzielny wjazd osobie na wózku. W budynku nie ma windy. Jeżeli taka osoba ma potrzebę załatwienia sprawy z pracownikiem 1 piętra, może poinformować o tym pracownika z Biura Obsługi. Wtedy według życzenia petenta zorganizowana zostanie pomoc we wniesieniu na 1 piętro lub pracownik ODTJ zejdzie na parter i spotka się z petentem w pomieszczeniu sąsiadującym z Salą Obsługi do którego jest swobodny dostęp bez barier.
7. Przed budynkiem ODTJ w Lublinie wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
8. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynkach nie ma pętli indukcyjnych.
Ułatwienia
Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące nie korzystające z technologii asystujących:
Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Materiały filmowe umieszczone na tej stronie posiadają możliwość włączenia napisów. Nie są tłumaczone na język migowy.
Wszystkie informacje publikowane przez nas w mediach społecznościowych są dostępne cyfrowo, cześć z nich umieszczamy ponownie na tej stronie internetowej.